Kategorie

 
Sortuj rosnąco według: trafności | ceny | nazwy
Pełna lista Skrócona lista Lista alternatywna
Sortuj rosnąco według: trafności | ceny | nazwy
Pełna lista Skrócona lista Lista alternatywna

Regularność żywienia

22-09-2017
Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach zastanawia się co powinno zrobić aby ich styl życia, obejmujący zajęcia powszedniego dnia, aktywność fizyczną i dietę, stał się bardziej zgrany z naturalnymi, biologicznymi potrzebami organizmu. Jednocześnie narasta niebezpieczne i niekorzystne zjawisko życia w biegu, pogoni za pieniędzmi i sukcesem, które w konsekwencji oddala człowieka od owego idealnego stanu równowagi i dobrostanu psychofizycznego.

Kawa - czy na pewno używasz jej właściwie?

22-09-2017
Kawa jest najstarszym i najpowszechniej używanym napojem pobudzającym zachodniej cywilizacji. Jego nazwa wywodzi sie od miejscowości, z której rozprowadzana była w średniowieczu do portów całego znanego świata -  Kaffy. Wbrew pozorom i powszechnie panującej opinii mądrze stosowana kawa może przynieść organizmowi nieocenione korzyści.

Poznaj siłę błonnika!

21-08-2017
Błonnik znany również ogólniej jako włókno pokarmowe jest często na językach zarówno konsumentów jak i producentów żywności. Co ciekawe ten tak często eksponowany składnik diety nie jest nawet składnikiem odżywczym gdyż nie jest trawiony i wchłaniany oraz wykorzystywany następnie do odżywienia komórek organizmu. W czym zatem tkwi jego unikalność i wysoka pożądalność w diecie. W tym artykule to i kilka innych ciekawostek postaram się odkryć.

Przepis na Matcha ciastka

21-08-2017
Zobacz przepis

Dlaczego warto postawić na żywność ekologiczną

21-08-2017
Chyba każdy odpowie twierdząco na pytanie czy chcesz się zdrowo odżywiać. Co ciekawe, zapewne wiele osób uważa, że zna zasady zdrowego żywienia, mimo że już na pierwszy rzut oka zarównomenu, kaloryczność potraw, jak i stosowane produkty pozostawiają wiele do życzenia. Oczywiście świadomość Polaków w zakresie zdrowej diety, żywności ekologicznej oraz znaczenia powyższych dla zdrowia, stale rośnie. Niemniej jednak warto solidnie popracować nad wiedzą na ten temat, a także znacznie zwiększyć udział produktów ekologicznych w naszym codziennym życiu.

Wiosenna sałatka z komosą ryżową

05-04-2017
Komosa działa lekko rozgrzewająco, wzmacnia nerki, zawiera najwięcej białka (ok.  20  %) ze  zbóż, wszystkie 8 aminokwasów egzogennych, dużo wapnia, fosfor, witaminy E oraz witaminy z grupy B. Jest zatem idealnym pokarmem dla osób z kłopotami skórnymi, przesuszeniem, łamliwością paznokci, wypadaniem włosów.

Dlaczego woda jest tak ważna?

15-11-2016
Woda jest źródłem życia na ziemi – to stwierdzenie nikogo nie dziwi, zwłaszcza, że to właśnie dzięki wodzie nasza bogata w życie ziemia zawdzięcza miano niebieskiej planety. Woda jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu na ziemi, nawet jeśli jest to gatunek zwierząt lub odmiana roślin, które wymagają jej w małych ilościach. Nie inaczej jest z człowiekiem i potrzebami jego organizmu.  Czytaj dalej... ->

Mleko – pić czy nie pić?

05-04-2016
Mleka również nie powinny spożywać dzieci w pierwszych latach swojego życia, gdyż inny skład chemiczny w porównaniu z mlekiem matki powodować może nadmierny wzrost dziecka, predysponując go do otyłości, nadciśnienia i cukrzycy w wieku dorosłym. Przyczyną takiego stanu jest zwiększona zawartość białka w mleku krowim, dająca zbyt intensywne sygnały warunkujące wzrost organizmu dziecka. W ostatnich latach zwrócono na to uwagę przy okazji badań dotyczących programowania żywieniowego płodu i niemowląt.Czytaj więcej...  ->

Suplementacja diety, czy potrzebna?

17-12-2015
Intensywny rozwój rynku farmaceutycznego zaowocował gwałtownym wzrostem dostępnego asortymentu różnego rodzaju suplementów diety. Są to preparaty, które mają stanowić dodatek do zbilansowanej diety i różnią się od żywności swoją postacią, przybierając na ogół formę pastylek, kapsułek czy proszków albo kropel. Nie są to także leki.Czytaj więcej... ->

Przepis: Dietetyczne Pocztówki - Gazpacho

23-10-2015
Kolejna Dietetyczna Pocztówka Centrum Dietetyki Consilium Vitalis zabiera nas do słonecznej Hiszpanii prezentując jak w prosty sposób przygotować tradycyjne hiszpańskie danie - chłodnik warzywny Gazpacho. Tą oraz wszystkie inne potrawy prezentowane w serii Dietetycznych Pocztówek znajdziesz w dietach Centrum Dietetyki Consilium Vitalis!

Dieta Orientalna – tajemnica długowieczności?

22-10-2015
Wiele osób i badaczy próbuje zgłębić fenomen długowieczności mieszkańców Dalekiego Wschodu. Wiek osiągany jako sędziwy w Europie jest dopiero drugą młodością dla statystycznego Japończyka, gdzie średnia długość życia potrafi sięgnąć 80-90 lat. W czym tkwi sekret? W tym tygodniu Centrum Dietetyki Consilium Vitalis postara się rozwikłać tę tajemnicę.Czytaj więcej... - >